Zirkonyum Kaplama

GENEL BİLGİ FORMU


Dr. Nec Clinic Tanıtım / Pazarlama Süreci Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni kapsamında; kişisel verilerimin, bana özel, ürün ve hizmetlerin önerilmesi ile tanıtılması için işlenmesini ve bu doğrultuda aşağıda belirttiğim iletişim bilgilerime reklam, promosyon, kampanya, tanıtım ve benzeri ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ediyorum.

Zirkonyum Kaplama


Günümüzde, diş dokuları ve diş etleri ile benzersiz bir şekilde uyumlu olan zirkonyum porselen, estetik başarısından dolayı bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Diğer estetik kaplamalardan daha uygun maliyetlidir. Alt yapısında metal alaşımlar yerine beyaz alaşımlar kullanılır. Bu nedenle, doğal dişlere en yakın görünümü sağlar.

Zirkonyum diş kaplama nasıl yapılır?

Bilgisayar tasarımı desteği ile uygulanmaktadır. Bazı dişler kesildi. Doktorunuz tarafından ağzınızdan alınan özel ölçümler laboratuvara gönderilecektir. Hataya yer yoktur. Teknolojinin gelişmesi nedeniyle uygulama süresi çok kısa sürede tamamlanabilir.

Zirkonyum diş kaplama ağrı yapar mı?

Dişlerde lokal anestezi kullanılarak yapıldığı için herhangi bir ağrı yoktur.

Zirkonyum neden tercih edilir?

Zirkonyum diş kaplama teknolojisi, diş kırıkları, eksik dişler ve karmaşık diş aşınması için çözümler sağlamak amacıyla tercih edilir. Diş lekeleri ve diş taşı gibi kötü problemleri önler. Yiyecek ve içecek tüketimi dış faktörlerden dolayı rengi değiştirmeyecektir.

Zirkonyum hangi dişlere uygulanır?

Özellikle ön dişlere uygulanan zirkonyum estetik kaygıyı ortadan kaldırır. Zirkonyum kaplama, herhangi bir nedenle ağız boşluğundaki bireylerin neden olduğu diş kaybı için de kullanılabilir.

Zirkonyum diş kaplama avantajları

  • Diş estetiği alanında çok doğal bir görünüm sağlar.
  • Zirkonyum diş boyası diş etleri ve diğer tüm dişlerle uyumludur.
  • Zaman içinde yeme alışkanlıklarınıza göre renk değiştirmezler.
  • Pürüzsüz ve pürüzsüz bir yüzey lekeleri ve diğer sorunları önleyebilir.
  • Diş etlerine ve diğer dişlere uyum hissi verdiği için, sıcağa ve soğuğa duyarlılık yoktur.
  • Zirkonyum kaplama tartar ve diğer tüm olumsuz etkilere karşı dayanıklıdır.
  • Herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmaz.

Zirkonyum diş kaplama süresi

Yüksek kaliteli ve uygun şekilde uygulanan ağız bakımı ile uzun yıllar kullanılabilir. Rutin diş muayenesi de açıktır. Zirkonyum dişlerin kaplama süresi, ağız boşluğunun genel bakımı ile doğrudan ilişkilidir.

Zirkonyum diş kaplama bakımı

Günlük oral temizliğin yanı sıra zirkonyum diş temizliğini de aynı şekilde yapabilirsiniz. Fırçalama desteği ile diş ipi ve gargara da kullanmalısınız.

Zirkonyum diş kaplama fiyatları

Zirkonyum diş kaplamasının fiyatı, kullanılacak dişe, diş sayısına ve diş yapısına göre değişecektir.