Yüz Şekillendirme Estetiği

GENEL BİLGİ FORMU


Dr. Nec Clinic Tanıtım / Pazarlama Süreci Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni kapsamında; kişisel verilerimin, bana özel, ürün ve hizmetlerin önerilmesi ile tanıtılması için işlenmesini ve bu doğrultuda aşağıda belirttiğim iletişim bilgilerime reklam, promosyon, kampanya, tanıtım ve benzeri ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ediyorum.

Yüz Şekillendirme Estetiği


Yüzümüz herkes tarafından değerlendirilen ve kişiliğimizi yansıtan ilk bölgedir. Bu nedenle, çizgilerimizin çökmüş ve yorgun olması, çok dolu görünmesi veya keskin ve sinirli bir görünüm vermesi bizim için önemlidir. Alın, burun, kulaklar, yanaklar, elmacık kemiği ve çenemiz bir uyum sergilemektedir. Yüzün diğer estetiğine ek olarak elmacık kemiği bölgesi, yanak bölgesi ve çene bölgesinin uyumunu sağlamak önemlidir.

Yüz Şekillendirme Estetiği Tedavisi Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiği bölgesi, hızlı kilo kaybı, yaşlanma ve yerçekimi etkisi nedeniyle yapısal olarak çökmüş görünebilir. Bu da bizden daha yaşlı veya yorgun görünmemize yol açar. Hyaluronik asit gibi dolgu maddeleri kullanılarak, cerrahi değildir ancak geçici bir fayda elde edilebilir ve yağ enjeksiyonları ile daha kalıcı bir dolgunluk elde edilebilir. Çeşitli implant malzemelerinin cerrahi olarak yerleştirilmesi aynı dolgunluk etkisini sağlayacaktır. Yanak alanı normalden daha dolgun görünüyorsa, yanak yağ yastığını azaltmak daha ince bir yanak alanı sağlar. Bu, çeneye inen estetik bir çizgi sağlamak anlamına gelir. Aksine, doldurma ve yağ enjeksiyonları çökme durumunda daha dolgun bir yanak görünümüne yardımcı olur.

Sorun, çenenin olması gerekenden daha fazla önde veya arkada olmasıdır. Dolgu ve yağ enjeksiyonları, arkada görünen çene için seçeneklerdir. Ek olarak, implant cerrahisi ile normal bir çene görünümü elde edilebilir. Çenenin önde olduğu durumlarda, kemik müdahalesi ve regresyon gereklidir.