Mide Balonu

GENEL BİLGİ FORMU


Dr. Nec Clinic Tanıtım / Pazarlama Süreci Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni kapsamında; kişisel verilerimin, bana özel, ürün ve hizmetlerin önerilmesi ile tanıtılması için işlenmesini ve bu doğrultuda aşağıda belirttiğim iletişim bilgilerime reklam, promosyon, kampanya, tanıtım ve benzeri ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ediyorum.

Mide Balonu


Gastrik hava keseleri, insanlar arasında, mide hava keseleri obeziteyi tedavi etmek için etkili yöntemlerden biridir. Kalıcı iz bırakmaz, hastaneye yatmayı gerektirmez ve ortalama 20-525 kg azaltabilir.

Mide Balonu Kimlere Uygulanabilir?

Ameliyattan önce 20-30 kg kaybeden 16-75 yaş arasında kilo problemi olan hastaların riskini azaltmak için, ancak ameliyatın morbid obezitesi olan hastaları tedavi etmesi planlanmaktadır, ancak ameliyattan önce kilo vermek için yüksek cerrahi riski vardır; Operasyonu daha güvenli hale getirerek 200 pound veya daha fazla kilo verin; vücut kitle indeksi 40 Kg / m2’den fazla veya vücut kitle indeksi 35 Kg / m2’den fazla ve obez olmasına rağmen en az bir eşzamanlı hastalık olan hiç kimse; aşırı kilolu ve diğer yöntemlerle kilo veremeyenler Obezite cerrahisinin riskli olduğunu düşünen ve daha az riskli bir yöntemle kilo vermek isteyen insanlar; mide balonları ile kilo veren ve yeme alışkanlıklarına devam etme isteklerini beyan edenler için mide balonları kullanılabilir.

Mide Balonu ile Kaç Kilo Verilebilir?

Mide kesesi uygulandıktan sonra kaybedilecek ağırlık kişiden kişiye değişir. Genellikle, balonun türüne bakılmaksızın, 10-25 kg kaybedilir. Burada kullanılan balon, içeriği (sıvı veya hava), içerik miktarı, bir kişinin midesinin büyüklüğü ve yeme alışkanlıkları gibi birçok faktör kilo kaybını etkileyecektir. Düzenli olarak kontrol uygulayan ve bir veya daha fazla yöntem (diyet, egzersiz ve ilaçlar gibi) kullanan kişiler ve balon uygulamaları kolayca 20 kg kaybedebilir. Gastrik balon kaç kilo kaybetti? Sorunun cevabını belirleyen bir başka faktör de balondaki kişinin ağırlığıdır. Balonu giyen kişi 160 kg ağırlığındaysa, 25 kg kayıp 25 kg’dan az kabul edilir. Mide balonunun midede tutulması çok önemlidir. Doğal olarak, 12 aya kadar balon alan insanlar daha fazla kilo verebilir. Özellikle ilk birkaç ayda kilo önemli ölçüde azaldı ve dört ay sonra kilo kaybı oranı azaldı. Ancak; kilo kaybı dursa bile, balon midede ne kadar uzun kalırsa, belirli bir kiloyu korumak o kadar zordur.

Hangi balonun kullanılacağı da kilo kaybı için etkilidir. Bilimsel araştırmalar, sıvı balonlar ve balonlar arasında ağırlık azaltımında bir fark olmadığını göstermektedir.Sıvı balon 600 ml ile doldurulursa, genellikle hedef ağırlık azaltımı elde edilebilir. Balonun hacmi, ağırlığı azaltmada da etkilidir. Orijinal sıvı ve hava ile doldurulmuş balonlar farklı hacimlerde şişirilir. Sıvı balonlar genellikle 400-700 ml şişirilirken, balonlar 500-750 ml şişirilir. Balon büyüdükçe daha fazla kilo kaybı etkisi sağlayabilir. Ancak dikkate alınması gereken bir şey, hacim arttıkça, balon krampları, tıkanma ve reflü ve mide ülseri riskinin artmasıdır. Tüm bu faktörlerin başında, insanların balon uygulamasını gerçekçi bir şekilde anlamaları ve balonlardan ve doktorlardan her şeyi beklememesi önemlidir. Bu süreç doktorların, hastaların ve beslenme uzmanlarının birlikte gerçekleştireceği bir süreçtir, önerileri takip ederek başarı yüksek olacaktır.