Gülüş Tasarımı

GENEL BİLGİ FORMU


Dr. Nec Clinic Tanıtım / Pazarlama Süreci Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni kapsamında; kişisel verilerimin, bana özel, ürün ve hizmetlerin önerilmesi ile tanıtılması için işlenmesini ve bu doğrultuda aşağıda belirttiğim iletişim bilgilerime reklam, promosyon, kampanya, tanıtım ve benzeri ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ediyorum.

Gülüş Tasarımı


İyi bir gülümsemenin önemi kişilerarası iletişim temelinde yadsınamaz. Samimi bir gülümseme, kendinize en iyi düzeyde güven duymanızı sağlayabilir ve çevrenizin olumlu düşüncesini destekleyebilir. Çalışmalar, konuşurken veya gülerken, tüm dikkatimizin başka bir kişinin dişlerine aktarıldığını göstermiştir. Hoş olmayan diş yapısı bireye olumsuz duygular getirebilir. Parlak bir gülümseme, değerinize değer katacaktır.

İdeal Gülüş Nedir?

Yüzünüze mükemmel şekilde uyan, doğal olarak koruyan ve gözlerinizi memnun eden bir gülümseme en ideal gülümseme. İdeal bir gülümseme diş yapınız için anlamlıdır.

İdeal Bir Gülüşü Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Erkeklerin ve kadınların anatomik yapıları birbirinden farklıdır. Farklı anatomik yapılar da gülümseme tasarımını etkiler. Erkeklerin yüz özellikleri kadınlardan daha nettir. Kadınlar daha çarpık bir şekilde gülüyorlar. Erkekler arasında çizgilerin daha düz olduğunu söyleyebiliriz.

Şekiller hakkında çok fazla bilgi var. En iyi bilinen, yüzün şeklinin dişlerin genel şekline benzer olmasıdır. Hafif ancak etkili dokunuş mükemmel sonuçlar elde edebilir. Oval yüz yapısının uzun dişleri yüzün daha uzun görünmesini ve vücudun zayıf görünmesini sağlar.

Yaşla birlikte, dişlerin rengi koyulaşır, dişlerin boyutu kısalır ve dişlerin yüzeyi düzensiz olur. Diş eti atrofisi çoğu hastanın diş boşluklarına yol açabileceği sorunlardan biridir. Yaşlanmanın etkilerini önlemek çok basittir. Dişleriniz üzerindeki yükü azaltabilir, dişlerinizdeki görünür boşlukların protez desteği ile kapatılmasına izin verebilir ve düzensiz dişleri ortadan kaldırmak için bir doktora danışabilirsiniz.

Eksik dişlerin tamamlanması konuşmayı geliştirmeye ve yanak dudaklarının çökmesini önlemeye yardımcı olacaktır. Yaşlandıkça dudaklarında deformasyon meydana gelir. Üst dudak düşer. Zamanla, üst dişler daha az ve alt dişler daha fazla görünür. Gülümsemenizi sınırlamanız gerekebilir.

Dudakların dişlerimizi çevreleyen çerçeve olduğunu söyleyebiliriz. Dudakların genel yapısı ile ilgili olarak; uzun, kısa, kalın ve ince dişlere göre, dişleri düzenleyin ve kusurları ortadan kaldırın. Gülüşün çok anlamlı. Dişeti dişlerimiz için çok önemlidir. Dişlerimiz ne kadar güzel olursa olsun, karşılaştığımız sorunlar tüm güzelliği engelleyecektir. Diş eti iltihabına bağlı olarak, diş etlerinde şişme, kızarıklık ve benzer parlaklık genel görünümü etkileyebilir.Bazı insanlarda et olması gerekenden daha fazla görünür. Bu durumda, diş etlerini gülümsememizi etkilemeyen bir forma dönüştürmek için “sakızlı gülümseme” diyoruz. Kişisel gülümseme mantıklı. Bazı durumlarda, diş çekimi nedeniyle, dişler arasında boşluklar olacaktır. Bu durumlarda, restorasyonun onarılması gülümseme problemini ortadan kaldırabilir.

Koyu tenli insanların diş etlerinde koyu pigmentler vardır. Bu, lazer teknolojisi ile kolayca çözülebilecek bir sorundur. Doku grefti, aşırı sakız ekstraksiyonu sırasında ağız boşluğundan çıkarıldığı için, tedavi işlemi basitleştirilebilir. Diş hekimliği alanındaki gelişmeler estetik problemlerin çözülmesine izin vermektedir.Dişlerdeki koyu rengi yaklaşık yarım saat, yaklaşık 4-5 ton soluklaştırabiliriz. Bazı durumlarda, ağartma yeterli olmayabilir. Bu hastalar için laminasyon, kuron veya bağlama teknikleri uygundur. Doğayı koruma kavramını destekliyor ve hastalarımıza etkili çözüm teknolojisi uyguluyoruz. Kafa karıştırıcı problemleri olan hastalarda problemi çözmek için ortodontik tedavi kullanmaya çalışıyoruz. Yetersiz aşamalarda protez çözümler geliştiriyoruz.

Koyu renkli dolguları diş renkli dolgularla değiştirerek, sizi gülerken rahatsız eden görüntülerden kurtarırız. Diş rengindeki kompozit dolgulara ek olarak, restorasyon için porselen dolguları da kullanabiliriz. Küçük sıyrıklar (anormal morfoloji gibi) yapışkan tedavi ve ince dilimlerle kolayca tedavi edilebilir.

Gülüş Tasarımı ile Mükemmel Gülüşlere Kavuşuluyor mu?

Gülümseme tasarım sürecinde aynaya baktığınızda, güldüğünüzde ve hayatın her anında harika bir süreç olmasını sağlayabilirsiniz. Unutmayın, gülümseme tasarımı dişleri, dudakları, burnu ve yanakları bir bütün olarak düşünmelidir. Bununla birlikte, güzel dişlere sahip olabilirsiniz; Dudak yapınız uyumlu değilse, ideal görünümü elde edemezsiniz.

Herkes her yaşta bir gülümseme tasarlayabilir. İmplantların uygulanması sayesinde, tamamen dişsiz olan hastalarda bile mükemmel sonuçlar elde edilebilir.