Diyabet Cerrahisi

GENEL BİLGİ FORMU


Dr. Nec Clinic Tanıtım / Pazarlama Süreci Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni kapsamında; kişisel verilerimin, bana özel, ürün ve hizmetlerin önerilmesi ile tanıtılması için işlenmesini ve bu doğrultuda aşağıda belirttiğim iletişim bilgilerime reklam, promosyon, kampanya, tanıtım ve benzeri ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ediyorum.

Diyabet Cerrahisi


Diyabet iki tip şeklinde görülen ciddi bir hastalıktır. Ancak gerekli önlemler alınıp, yaşam tarzı düzenlenirse diyabet ile yaşam çok daha kolay hale gelir. Şeker hastalığı (tip 2 diyabet) alanında her yıl bilimsel çalışmalar yapılmaktadır. Yeni gelişmeleri sizler için takip ediyor ve onaylanan tedavi protokollerini bizzat hastalarıma kendim uyguluyorum.

Şeker Hastalığı (Tip 2 Diyabet) Nedir?

Tip 2 diyabet hastalığında vücutta yeterli düzeyde insülin uretilemez, üretilen insülin hücreler tarafından kullanılamaz. Tedavi planını düzenlerken sadece medical tedavi yetmez. Medikal tedaviye ek olarak yaşam ve beslenme sekline önem veriyorum. Diyabet tedavisi komplike bir tedavi olduğu için size verdiğim planı birebir uygulamanız gerekiyor.

Tip 2 Diyabet İle Tip 1 Diyabetin Farkı

Tip bir diyabet hastalığında vücutta hiç insülin üretimi yoktur. Teşhisi daha çocukluk yıllarında konulur. Kişi insülin ihtiyacını daha çok dışarıdan karşılar. Tip 1 diyabet hastaları ciddi yaşam önlemleri almak ve uygulamak zorundadır.

Şeker Hastalığı (Tip 2 Diyabet) Zararları

Şeker hastalığının en büyük komplikasyonu uzun yıllar sonra gelişen organ hasarıdıŕ. Gözler, sinirler, böbrekler en çok etkilenen organlar olur. Tip 2 diyabet hastalığında vücutta var olan insülin kullanılmaya çalışılır. Bunun da en önemli nedeni egzersiz yapmaktır. Egzersiz hücrelerin direncini kırarak insülünün kullanılmasını sağlar.

Şeker Hastalığı (Tip 2 Diyabet) Ameliyatı

Tip 2 diyabet hastalığına kesin çözüm olarak bilinen obesite cerrahisi cok daha yeni uygulanan bir yöntemdir. Ameliyat ile kişinin yaşam kalitesini arttırıyor ve oluşması mümkün organ hasarını önlüyoruz.

Şeker Hastalığı (Tip 2 Diyabet) Şartları (Kimlere Yapılır)

Çok daha yeni olan bu yöntemde başarı oranı cok yüksektir. Ancak herkese bu ameliyat yapılmaz. Ameliyatın yapılabilmesi için

  • Kişinin tip 2 diyabet hastası olması gerekir.
  • Vücutta var olan insülin rezervinin tükenmemiş olması gerekir.
  • Pankreasın insülin üretme kapasitesinin olması gerekir.

Erken dönemde fark edilen tip 2 diyabet hastalarına rahatlıkla uygulanır. Ameliyat ile var olan insülin hücreler tarafından kullanılır hale gelecektir. Ön bilgi almak ve muayene olmak için lütfen randevu alınız.

Şeker Hastalığı (Tip 2 Diyabet) Riskleri

Şeker hastalığı önlem alınmadığı zaman ciddi sonuçları olan bir hastalıktır. Kontrol altına alınmayan kan şekeri yüksekliği sonucunda organ hasarı görülür. Açılan yaralar bir türlü iyileşmez ve enfeksiyonlara neden olur. Göz görme yetisini kaybeder. Damar ve sinir hasarı oldukça yaygın görülür. Ameliyat ile kan şekeri yüksekliği yok edilir ve insülin hücreler tarafından kullanılır hale gelir.

Şeker Hastalığı (Tip 2 Diyabet) Ameliyatı Sonrası Beslenme

Ameliyat sonrası artık iyileştim bir daha olmaz diye düşünmeyin. Sağlıklı bir yaşam ve egzersiz diyabet hastaları için olmazsa olmazlardır. Egzersiz kas hücrelerinin metabolik gücünü arttırdığı için insülin direncini kıran en önemli noktadır. Beslenmenize her zaman dikkat etmek vr spor yapmak zorundasınız.

Şeker Hastalığı (Tip 2 Diyabet) Fiyatları

Ameliyat özel bir ameliyat olduğu için henüz sgk kapsamında olmayan bir ameliyattır. Öncelikle kişinin ameliyata uygun olup olmadığı bilinmeli ve gerekli tetkikler yapılmalıdır. Fiyat bilgisi için bizi arayın. Ayrıca ara ara düzenlediğimiz diyabet ile yaşam eğitimlerimize katılın.