Diş Beyazlatma

GENEL BİLGİ FORMU


Dr. Nec Clinic Tanıtım / Pazarlama Süreci Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni kapsamında; kişisel verilerimin, bana özel, ürün ve hizmetlerin önerilmesi ile tanıtılması için işlenmesini ve bu doğrultuda aşağıda belirttiğim iletişim bilgilerime reklam, promosyon, kampanya, tanıtım ve benzeri ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ediyorum.

Diş Beyazlatma


Gülümsemenizi daha mükemmel hale getirmek istiyorsanız, beyaz dişlerle başlayabilirsiniz. Beyazlatma işlemi, diş yapısındaki boyama problemlerini ortadan kaldırma işlemidir. Beyaz dişler sağlıklı dişler ve diş etleri için ana kriterlerdir.Ağartma için iki önemli teknik kullanır: ağartma ve ağartma.

Bleaching yöntemi de kendi içerisinde iki ayrı ana gruba ayrılıyor. Birincisinde hasta uygulamasını evde, kendi başına gerçekleştiriyor. İkinci yöntemde ise hastanın dişleri, diş hekimi tarafından klinik (ofis tipi) bir ortamda gerçekleştirilmektedir.

  • Ofis Tipi Diş Beyazlatma (Office Bleaching)
  • Evde Diş Beyazlatma (Home Bleaching)

Ofis Tipi Diş Beyazlatma 

Ofis tipi diş beyazlatma yöntemi, bir tür diş beyazlatma teknolojisidir ve gereken süre, ev tipi diş beyazlatmasından çok daha kısadır. Ofis ağartmasında, diş etlerini ve ağızda hasar görebilecek diğer yumuşak dokuları korumak için önlemler alınmalıdır. Diş etleri koruyucu bir tabaka ile kaplanmalı ve diş beyazlatıcı maddelerin diş etlerine girmesini önlemelidir.

Evde beyazlatma arasındaki fark, kullanılan kimyasalların reaktif ve aşırı olmasıdır. Bu madde sadece bir dişhekiminin gözetimi altında kullanılabilir. Ofis tipi beyazlatmaya ek olarak, lazer veya LED ışık kaynakları birlikte kullanılırsa, dişler derinlemesine beyazlatılabilir.

Evde Diş Beyazlatma

Bu çok kolay ve güvenli yöntemde, dişlerin durumuna bağlı olarak, tedavi yaklaşık 1-4 hafta sürebilir. Ağartma işleminden önce tüm ağız ve diş sağlığı kontrolleri diş hekimi tarafından yapılmalıdır. Analiz gibi sorunlar ağartmayı önleyebilir.

Gerekli tüm ağız ve diş sağlığı kontrolleri tamamlandıktan sonra hastanın ağız boşluğu ölçülebilir. Şeffaf bir tahta hazırlayın. Diş hekimi hastanın jelini aydınlatır ve plak tedavisi için kullanır. Doktor hastayı uygulama ve kullanım hakkında bilgilendirecektir. Beyazlatıcı jel dişlerde yaklaşık 5-7 saat kalır. Bu işlem uyku sırasında sizi daha rahat hale getirecektir. Bu işlem sırasında, jel etkisine göre kullanım saatleri içinde değiştirilebilir. Tedavi toplamda 1 hafta sürer.

Evde Diş Beyazlatma Yönteminin Avantajları:

  • Daha ucuzdur.
  • Kullanım kolaylığı vardır.

Evde Diş Beyazlatma Yönteminin Dezavantajları:

  • Tedavi uzun sürüyor.
  • Dişlerin renginde değişikliklere neden olabilecek çay, kahve ve kola gibi içecekler tüketilmemelidir.
  • Kullanım sırasında sigara ve benzeri sararma maddelerinden uzak durmalısınız.
  • Aynakol dişlisini dişlerinize yerleştirirken dikkatli olun. Aksi takdirde diş etleriniz zarar görebilir.
  • İnsanlar için kullanımı kolay olsa da, zaman kaybı ve bazı koyu renkler gibi nedenlerle bugün çok popüler değil.