Burun Estetiği

GENEL BİLGİ FORMU


Dr. Nec Clinic Tanıtım / Pazarlama Süreci Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni kapsamında; kişisel verilerimin, bana özel, ürün ve hizmetlerin önerilmesi ile tanıtılması için işlenmesini ve bu doğrultuda aşağıda belirttiğim iletişim bilgilerime reklam, promosyon, kampanya, tanıtım ve benzeri ticari elektronik ileti gönderilmesini kabul ediyorum.

Burun Estetiği


Burun yapısının cerrahi olarak yeniden şekillendirilmesini tanımlar. Burnumuz, yüzümüzün ortasındaki en önemli yapıdır. Bu nedenle, burnumuzdaki çok küçük değişiklikler bile genel görünümümüzde ve ifademizde ciddi farklılıklar gösterir.

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte, sağlık sisteminin hizmetine çeşitli programlar getirildi. Bunlardan biri, iki boyutlu görüntülerde oynayarak öncesi / sonrası farkını ortaya çıkarmaya çalışan programdır. Bu prosedürler özellikle yan duruştaki değişiklikler hakkında fikir verebilir. İşlem sırasında resimlerdeki her oyun mümkün olmayabilir. Çok iyi bir sonuca ulaşılsa bile, ameliyattan sonra hastada hayal kırıklığına neden olabilir. Buradaki önemli nokta fotoğrafta oynamak değil, hastanın sağlığına zarar vermeyecek sınırlara dikkat ederek doğal ve güzel görünüme ulaşmaktır.

Rinoplasti/Burun Estetiği Tedavisi Nasıl Yapılır?

Kapalı veya açık burun cerrahisi olmak üzere iki teknikle yapılır. Açık burun cerrahisinde, burnun orta alt kısmında bir kesi yapılır ve bu kesiğin yara izi (zamanla azalmasına rağmen) kalır. Kapalı burun ameliyatı her iki burun deliğinin içinden yapılır ve görünür yara izi bırakmaz. Her iki teknikte de burun ile ilgili tüm estetik prosedürler uygulanabilir. Hangi teknik kullanılacağı doktora bağlıdır. Estetik tedavi ile birlikte, ön orta kıkırdak eğrilikleri veya et büyümeleri de çıkarılabilir. Böylece, solunum problemlerine neden olan ciddi bir problem ortadan kaldırılmış olur. Bununla birlikte, buruntaki tüm oklüzif kitleler plastik cerrahi ile tamamen çıkarılamaz. Bazıları için ek işlem gerekebilir.